Еуролaјн 40 Сигурносен и Огноотпорен Сеф
  • Еуролaјн 40 Сигурносен и Огноотпорен Сеф
  • Еуролaјн 40 Сигурносен и Огноотпорен Сеф

Еуролaјн 40 Сигурносен и Огноотпорен Сеф

34.560,00 ден.
Шифра: Size 40
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Боја :
* Одбери Брави:
* Начин на Достава:


Нов дизајн, ист докажан квалитет!
Лицето од сефот е со низок профил и поплиткото тело овозможува повеќе внатрешен простор без да се загрози безбедноста. Идеално за во плакар или во склоп на намештај.

Надворешни Димензии: 400mm x 500mm x 440mm (В x Ш x Д)

Внатрешни Димензии: 300mm x 400mm x 280mm (В x Ш x Д)

Тежина: 135кг

Број на Полици: 1Тело и врата
Телото и вратата се конструирани со високо безбедни напреден композитен мактрикс на материјали кој овозможуваат штит способен да даде отпор на разни и концентрирани напади од разни електро-механички алати достапни денес.

-Дебелина на бариерата од Телото: (50мм)
-Дебелина на бариерата од Вратата: (40мм)

Карактеристики:

Мангански челични плочи ги штитат бравите и виталните места против бушење

Механизмот управуван со мазна брзина ги проширува хромираните завртки од 1,2 ”30мм во одделни комори на завртки.

Прилагодливиот стандард на полиците на сите 3 модели овозможува вертикално прилагодување за секои 2 ”(50мм)

Шарките се изработени од цврст челичен блок и овозможуваат отворање на вратата на 180 °

2 дупки за прицврстување на дното на сефот за безбедно прицврстување на сефот до подот

Опции за заклучување:
Сефовите на еврото се опремени со 2 независни брави за зголемена безбедност:
Електронско заклучување со електронско заклучување и механичко заклучување на двојно механичко клучеви заедно тие нудат супериорно ниво на безбедност
Електронски заклучувачки карактеристики:
1 Mенаџерски код
1 Кориснички код
Функцијата: Отварање со Времеско Задоцнување (Time Delay) овозможува одложено отворување на сефот до 99 мин може да биде опционално поставена. Особено корисно за Шалтери кој се на мета на кражби како обложувалници, казина, бензиски пумпи.
Со погрешно внесување на пинот бравата има временска заштита која го спречува можното погодување за пинот.

Отпорност на пожар:
Композитната и густа материја во сефот нуди ограничена заштита од пожари од 1 час

 

-3 големини за да изберете:


 

МОДЕЛ

ВНАТРЕШНИ ДИМЕНЗИИ

НАДВОРЕШНИ ДИМЕНЗИИ

ТЕЖИНА

В

Ш

Д

В

Ш

Д

 Size 40

300mm

400mm

280mm

400mm

500mm

440mm

135 kg

Size 65

550mm

400mm

280mm

650mm

500mm

440mm

190 kg

Size 75

650mm

500mm

340mm

750mm

600mm

500mm

 256 kg

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

sefovi.mk Online Super Store za Sefovi i Blindor Vrati vo Makedonija © 2022. UKION SHOPS
Еуролaјн 40 Сигурносен и Огноотпорен Сеф Нов дизајн, ист докажан квалитет! Лицето од сефот е со низок профил и поплиткото тело овозможува повеќе внатрешен простор без да се загрози безбедноста. Идеално за во плакар или во склоп на намештај. Надворешни Димензии: 400mm x 500mm x 440mm (В x Ш x Д) Внатрешни Димензии: 300mm x 400mm x 280mm (В x Ш x Д) Тежина: 135кг Број на Полици: 1 Тело и врата Телото и вратата се конс.. Category: Product #: Size 40 Regular price: 34.560,00 ден. 34.560,00 Available from: Megasafe Security Co.