Дата Сеф 240
  • Дата Сеф 240

Дата Сеф 240

0,00 ден.
Шифра на производ: Office Data Star 240 ЈАВЕТЕ СЕ ЗА ЦЕНА
Достапност (кол. на залиха): 1
Количина:

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА ЦЕНА

Сигурносен ДАТА Сеф сертифициран ниво S2 според EN 14450 ECB.S и сертифициран за огноотпорна заштита 60мин за Дата-Медија според NT Fire 017.

NT Fire 017-60 Diskette: Сефот е загреан во лабараториска печка на температура од 1000°C за период од 1 час. За тоа време внатрешната температура на сефот не се покачила за повеке од 30°C. Сефовите од оваа категорија обезбедуваат заштита за осетливи компјутерска медија и носачи на дата како хард дискови и други топлотно-осетливи дигитални медија уреди.

 

Високо-безбеден сефовски клуч со два клуча или дигитална брава со допплата

Тро-крак сребрена рачка (истакната 76мм)

механизам со четири страно забравување

180º агол на отварање на вратата

Доага со опрема за анкерисување за подот


Модел

Надворешни Димензии В x Ш x Д

Бнатрешни Димензии В x Ш X Д Бр на Полици Тежина во kg
Office Data Star 115 659 x 630 x 648 520 x 492 x 460 1 244
Office Data Star 240 1200 x 630 x 648 1061 x 492 x 460 2 393
Office Data Star 365 1750 x 630 x 648 1611 x 492 x 460 4 567
Office Data Star 580 1750 x 930 x 648 1611 x 792 x 460 4 748

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

sefovi.mk Online Super Store za Sefovi i Blindor Vrati vo Makedonija © 2021. UKION SHOPS
Дата Сеф 240 ЈАВЕТЕ СЕ ЗА ЦЕНА Сигурносен ДАТА Сеф сертифициран ниво S2 според EN 14450 ECB.S и сертифициран за огноотпорна заштита 60мин за Дата-Медија според NT Fire 017. NT Fire 017-60 Diskette: Сефот е загреан во лабараториска печка на температура од 1000°C за период од 1 час. За тоа време внатрешната температура на сефот не се покачила за повеке од 30°C. Сефовите од оваа категорија обезбедуваат зашт.. Category: Product #: Office Data Star 240 ЈАВЕТЕ СЕ ЗА ЦЕНА Regular price: 0,00 ден. 0,00 Available from: Megasafe Security Co.