Сигурносен Огноотпорен Сеф SS 45
  • Сигурносен Огноотпорен Сеф SS 45
  • Сигурносен Огноотпорен Сеф SS 45

Сигурносен Огноотпорен Сеф SS 45

21.770 ден.24.382 ден.
Шифра на производ: SS 45
Достапност (кол. на залиха): 5
Количина:

Расположливи опции

Боја :
* Одбери Брави:
* Начин на Достава:


НАЈПРОДАВАНО! Идеална димензија за мал сеф за дома или фирма. Компактно го собира во стандарден плакар.

Mал сеф за безбедно чување на кратко огнени оружје.

Надворешни Димензии: В x Ш x Д: 450 x 430 x 450mm

Внатрешни Димензии: В x Ш x Д: 360 x 408 x 304mm

Тежина: 77kg

  •   Собира до три Регистри
  •   Избор Дигитална Брава -Шифра или Брава Клуч
  •   Тело со Дупли Ѕид
  •   Механизам кој забравува на 4 страни (x4 подвижни и x2 Фиксни)
  •   Огноотпорен спроред класа LFS 30 P EN 15659 (30мин. за Хартија)

Овај огноотпорен сеф е идеален за чување лични вредности. Се користи за безбедно чување на документи кој се заштитени во случај на пожар за најмалку 30минути. Конструкција со дупли ѕид има 4 стран механизам и болтови кој се заклучуваат со дигитална брава за брз и едноставен пристап. Овај компактен сеф се зацврстува со анкери за подот. (Опрема за анкерисување вклучено)

 

 

Модел

Надворешни Димензии H x W x D

Внатрешни Димензии H x W X D Бр на A4 Регистри Капацитет Тежина во КГ
firesafe SS 32 325 x 430 x 450 235 x 333 x 304 2 55
firesafe SS 45 450 x 505 x 450 360 x 408 x 304 5 77
firesafe SS 60 605 x 505 x 450 515 x 408 x 304 7 96

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

sefovi.mk Online Super Store za Sefovi i Blindor Vrati vo Makedonija © 2020. UKION SHOPS