Сеф Topas Pro EN1143-1 Класа 2
  • Сеф Topas Pro EN1143-1 Класа 2

Сеф Topas Pro EN1143-1 Класа 2

79.827 ден.
Шифра: Topas Pro
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

Боја :
* Одбери Брави:
* Начин на Достава:

Цертифициран Сеф -Ниво на Отпорност :
EN 1143-1, ECB-S C01 и класа 2 VdS 2450 

Format Topas Pro

  • Заштита од пожари 30 минути со вклучување на целосен специјален заптивка на вратата.
  • Стандардно доаѓа со двојно високо безбедносно заклучување со 2 Клуча (должина од 120 мм)
  • Рачка: Црна (42мм испакната)
  • 4-страно забравување на вратата со болтови 40мм
  • Агол на отварање на на вратата 180° Шарки на вратата на десна страна
  • Припрема за Анкерисување со една дупка на подот и на задниот ѕид (доага со штрафовска опрема за анкерисување)
  • Боја: RAL 7024 (графит сива) или RAL 7035 (светло сива)

Димензии и Тежини:   
Надворешни димензии: 800 x 600 x 500 mm (HxWxD)
Внатрешни димензии: 725 x 517 x 333 mm (HxWxD)
Полица: 1 (прилагодлива за висина)
Тежина: 340 кг
Kапацитет za А4 Регистри: 12


 

Модел

Надворешни Димензии В x Ш x Д

Внатрешни Димензии В x Ш X Д Бр на DIN A4 Регистри Капацитет Тежина во kg
Gemini Pro 1 435 x 490 x 430 370 x 418 x 295 5 118
Gemini Pro 2 635 x 490 x 430 570 x 418 x 295 7 154
Gemini Pro 3 800 x 490 x 430 735 x 418 x 295 10 185
Gemini Pro 10 600 x 600 x 500 535 x 528 x 365 7 190
Gemini Pro 20 800 x 600 x 500 735 x 528 x 365 12 230
Gemini Pro 40 1000 x 600 x 500 935 x 528 x 365 14 310
Gemini Pro 50 1200 x 600 x 500 1135 x 528 x 365 19 330
Gemini Pro 60 1400 x 850 x 550 1335 x 778 x 415 27 510
Gemini Pro 70 1550 x 850 x 550 1485 x 778 x 415 36 580
Gemini Pro 75 1750 x 850 x 550 1685 x 778 x 415 45 670
Gemini Pro 80 1900 x 1200 x 550 1835 x 1128 x 415 52 815

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

sefovi.mk Online Super Store za Sefovi i Blindor Vrati vo Makedonija © 2024. UKION SHOPS
Сеф Topas Pro EN1143-1 Класа 2 Цертифициран Сеф -Ниво на Отпорност : EN 1143-1, ECB-S C01 и класа 2 VdS 2450  Format Topas Pro Заштита од пожари 30 минути со вклучување на целосен специјален заптивка на вратата. Стандардно доаѓа со двојно високо безбедносно заклучување со 2 Клуча (должина од 120 мм) Рачка: Црна (42мм испакната) 4-страно забравување на вратата со болтови 40мм Агол на отварање на на вратата 1.. Category: Product #: Topas Pro Regular price: 79.827 ден. 79.827 Available from: Megasafe Security Co.