Бизнис Сеф GTB 40
  • Бизнис Сеф GTB 40
  • Бизнис Сеф GTB 40

Бизнис Сеф GTB 40

53.690 ден.
Шифра: GTB40
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

Боја :
* Одбери Брави:
* Начин на Достава:


Заштита од Провала:
Безбедносно ниво Б според VDMA 24992

Заштита од Оган: Лесна заштита од пожар

Стандардно доаѓа со сефовски клуч со високо безбедносно заклучување (должина од 120 мм)
Врата со дупли ѕид (92 мм дебелина) со тристран механизам со употреба на болтови за заклучување (Ø 25 мм)
Болтови ја заклучуваат вратата на страната на шарките
Агол на отворање на вратата 180 ° овозможено преку надворешните шарки на вратата
Тело со дупли ѕид на сите страни
Противпожарна изолација на сите страни
Доаѓа стандардно со 2 дупки на подот и на задниот дел од сефот за анкерисување на под и/или ѕид (вклучен 2x материјал за анкерисување)


Надворешни димензии: 1200 x 700 x 470 mm (ВxШxД)
Внатрешни димензии: 1075 x 565 x 305 mm (ВxШxД)
Полица: 2 (прилагодлива за висина)
Тежина: 165 кг
Папка за капацитет А4: 21
Боја: RAL 7024 (графитно сива) или RAL 7035 (светло сива)

 

Модел

Надворешни Димензии В x Ш x Д

Внатрешни Димензии В x Ш X Д Бр на DIN A4 Регистри Капацитет Тежина во kg
Business Safe GTB 10 600 x 700 x 470 475 x 565 x 305 8 80
Business Safe GTB 20 800 x 700 x 470 675 x 565 x 305 14 100
Business Safe GTB 40 1200 x 700 x 470 1075 x 565 x 305 21 165

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

sefovi.mk Online Super Store za Sefovi i Blindor Vrati vo Makedonija © 2024. UKION SHOPS
Бизнис Сеф GTB 40 Заштита од Провала: Безбедносно ниво Б според VDMA 24992 Заштита од Оган: Лесна заштита од пожар Стандардно доаѓа со сефовски клуч со високо безбедносно заклучување (должина од 120 мм) Врата со дупли ѕид (92 мм дебелина) со тристран механизам со употреба на болтови за заклучување (Ø 25 мм) Болтови ја заклучуваат вратата на страната на шарките Агол на отворање на вратата 180 ° овозможено .. Category: Product #: GTB40 Regular price: 53.690 ден. 53.690 Available from: Megasafe Security Co.