HS50 Високо Безбеднен и Огноотпорен Сеф
 • HS50 Високо Безбеднен и Огноотпорен Сеф
 • HS50 Високо Безбеднен и Огноотпорен Сеф

HS50 Високо Безбеднен и Огноотпорен Сеф

41.900 ден.
Шифра: HS50
Достапност: На залиха
Количина:

Расположливи опции

Боја :
* Одбери Брави:
* Начин на Достава:Димензии и Тежина:

 • Надворешни Димензии: В 50см x Ш 50см x Д 53см (додај 7.5см за рачка)
 • Внатресшни Димензии: В 35см х Ш 35см х Д 32см
 • Тежина: 245kg

Брави:

 • Високо безбедна брава-клуч KABA Mauer-Germany VDS Class 1 со два клучеви (должина 164мм)
 • Дигитална брава-шифра S&G -USA со LED осветлена тастатура (шесто цифрен PIN код, едноставен начин на промена на код, батеријата се наога надворешна страна за брза и лесна промена
 • Сефот може да се опреми со 2 независни брави

Конструкција:

 • Класа: UL TL-15 (USA)
 • Ултра густ компазитен сигурносен мулти-слојен материјал кој штити при концентриран напад од разни и современи алати
 • Два независни "RELOKERI" кој се дирекно поврзани со калено стакло. Во случај на напад со алати, бушење, експлозив се крши каленото стакло и автоматски и дополнително се блокира (Relock) механизмот на сефот
 • Огноотпорност: 90 мин.
 • Дебелина на Врата: 65mm
 • Дебелина на Тело: 70mm
 • Полица која може да се поместува на секој 50мм
 • Два отвори на дното од сефот за анкерисување за под
 • Масивни хромирани болтови (35мм)
 • Два часа огноотпорност класа 350F (177C)
 • Шарки изработени од едно парче полно железо

download the HS brochure here


 

МОДЕЛ

ВНАТРЕШНИ ДИМЕНЗИИ

НАДВОРЕШНИ ДИМЕНЗИИ

  ТЕЖИНА:

В

Ш

Д*

В

Ш

Д*

HS 40

280mm

315mm

190mm

430mm

465mm

400mm

160 kg

HS 50

350mm

350mm

320mm

500mm

500mm

530mm

245 kg

HS 65

500mm

350mm

290mm

650mm

500mm

530mm

290 kg

HS 70

550mm

450mm

340mm

   700mm       650mm

550mm

370 kg

HS 85

700mm

450mm

340mm

850mm

600mm

550mm

476kg

HS 100

850mm

450mm

340mm

1.000mm

600mm

550mm

490 kg

HS 130

1150mm

550mm

390mm

1300mm

700mm

600mm

585 kg

HS 160

1480mm

750mm

590mm

1600mm

900mm

800mm

1015 kg

HS 180

1650mm

750mm

590mm

1800mm

900mm

800mm

1174kg

HS 200

1850mm

650mm

490mm

2000mm

800mm

700mm

1300kg

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

sefovi.mk Online Super Store za Sefovi i Blindor Vrati vo Makedonija © 2024. UKION SHOPS
HS50 Високо Безбеднен и Огноотпорен Сеф Димензии и Тежина: Надворешни Димензии: В 50см x Ш 50см x Д 53см (додај 7.5см за рачка) Внатресшни Димензии: В 35см х Ш 35см х Д 32см Тежина: 245kg Брави: Високо безбедна брава-клуч KABA Mauer-Germany VDS Class 1 со два клучеви (должина 164мм) Дигитална брава-шифра S&G -USA со LED осветлена тастатура (шесто цифрен PIN код, едноставен начин на промена на код, батеријата се на.. Category: Product #: HS50 Regular price: 41.900 ден. 41.900 Available from: Megasafe Security Co.